Adana İskenderun Hatay Ziyareti 15-16 Kasım 2018

“KAİSDER ANADOLU İŞ KADINLARI İLE BULUŞUYOR PROJESİ”
ADANA,İSKENDERUN VE HATAY ZİYARET RAPORU

KASİDER olarak 15-17 Kasım 2018 tarihlerinde Adana,İskenderun ve Hatay ziyaret edildi.

Ziyarete üyelerimizden Göknur Atalay, Meltem Koca, Tulay Akın Engincan, Yurdum Hasgül, Mehlika Gider,Ayşegül Bulut, Bahar Alban, Sevilay İmre, Sultan Adıgüzel, Zehra Hazer, Aynur Aydoğan katıldı.
15 Kasım 2018 tarihinde başlayan ziyaretin ilk durağı Adana idi.
– İlk olarak Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe ile toplantı yapıldı. Göknur Atalay derneğimiz ve projelerimiz hakkında bilgi verdikten sonra tüm üyelerimiz faaliyet alanlarını anlattılar. Toplumsal Cinsiyet projemiz hakkında da detaylı bilgi verilip Adana Ticaret Odasının eğitimi alması için olur alındı. Üyelerimizi tanıtıcı katolog Ticaret Odasına verildi.
– İskenderun Ticaret odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve TOBB Hatay Kadin Girişimciler Baskani Sn.Yesim Üğütmen ile öğle yemeğinde bir araya gelindi. Toplantıya Tic Odası Yonetim Kurulu üyesi Sn.Sanem Akpinar , Meclis Baskani Sn. Okan Belli ve Kagider üyesi Zekiye Yığıtbaş katılım sağladı. Yemekte olası ticari ilişkiler hakkında konuşuldu. Toplumsal Cinsiyet projemiz detaylı olarak anlatılarak Ticaret Odasında bu eğitimin verilebileceği olur’u alındı.
– Antakya Ticaret Borsası Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ziyaret edildi. Kagider Üyesi ve Ekonomist Dergisi yazarı Zekiye Yiğitbaş toplantıya eşlik etti.
– Hatay İş Kadınları Derneği KAGİD Başkanı Tuban Güçlü ve üyeleri ile bir araya gelindi. Hem Kagid hem Kaisder üyelerinin faaliyet gösterdiği alanlar ve olası işbirlikleri konuşuldu.
– Akşam yemeğinde ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu’nun davetlisi olarak Yöresel KONAK Restaurantta Hatay’ın nefis yemekleri yenildi.
16 Kasım 2018 Tarihinde Hatay’da görüşmelere devam edildi.
– Kahvaltıda Suudi Arabistan prensinin Turkiye’deki ortağı Özcan Kara ve eşi Melisa Kara ile görüşme yapılarak Suudi Arabistan ile yapılabilecek işler hakkında bilgi alındı.

– Tüm üyelerimiz ile OTTOMAN PALACE oteline geçilerek TÜRKONFED 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ne katılım sağlandı. İlk önce Hataylı iş insanları ile Ticaret Köprüsü etkinliği yapıldı. Bu etkinlikte tüm üyelerimiz 2’şer dakikalık konuşmalarda kendilerini tanıtıp karşı tarafı dinlediler. Tüm üyeler yaklaşık 30 kişi ile işbirliği ve tanışma görüşmesi sağlamış oldu.

-TÜRKONFED Yeni Dönem Vizyonu Türkonfed Başkanı Orhan Turan tarafından anlatıldı. Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, TÜRKONFED Baş Ekonomisti Pelin Yenigün Dilek Ekonomi Gündemi ile ilgili bilgiler verdiler. Soru cevap kısmında başkanımız Göknur Atalay söz isteyerek Anadolu projemiz ve Toplumsal Cinsiyet projemiz hakkında bilgi verdi.

– Cuma Akşamı Ottoman otelde Gala yemeğine katılım sağlandı. Gala yemeğinde medeniyetler korosu muhteşem performansı ile izleyicileri büyüledi. Yemek sırasında Adana, İskenderun ve Hatay Ticaret Odası başkanları ile tekrar görüşmeler yapıldı. Olası işbirlikleri ve yapılabilecek ticaretler konuşuldu.

– 17 Kasım 2018 tarihinde Turkonfed 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesine katılım devam etti.

– Faruk Ekinci (DASİFED Başkanı) , Erol Bilecik (TÜSİAD Başkanı), Orhan Turan ( TÜRKONFED Başkanı), Erol Bilecik (Tusiad Başkanı) Zirve ve İş Dünyası hakkında görüşlerini paylaşarak açılış konuşmalarını yaptılar.

– Öğleden sonra Kagider üyesi Yasemin Mıstıkoğlu ile Harbiye gezisi yapıldı.

Adana-İskenderun-Hatay gezisi güzel işbirlikleri ve doyumsuz lezzetler ile son buldu.

En Derin Sevgi ve Saygılarımla…
GÖKNUR ATALAY
KAİSDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI