İzmir Ziyareti 18-19 Nisan 2019

KAİSDER ANADOLU İŞ KADINLARI İLE BULUŞUYOR PROJESİ” ZİYARET RAPORU

KASİDER olarak 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde İzmir ziyaret edildi.

Ziyarete üyelerimizden Göknur Atalay, Meltem Koca, Meral Güler,Tulay Akın Engincan, Yurdum Hasgül, Mehlika Gider,Ayşegül Bulut, Bahar Alban, Sevilay İmre, Sultan Adıgüzel, Zehra Hazer, Aynur Aydoğan,Hülya Kaptan, Meral Önerci,Selma Ergen katıldı.
18 Nisan 2019 tarihinde başlayan ziyaretimiz ;

– İlk olarak İzmirli İşkadınları Derneği(İzikad) ev sahipliğinde dernek başkanı HURİYE SERTER ve üyeleri ile kahvaltıda buluşuldu. Göknur Atalay derneğimiz ve projelerimiz hakkında bilgi verdikten sonra tüm üyelerimiz faaliyet alanlarını anlattılar.İzikad başkanı yuvarlak masa çalışmalarını anlatarak dernekte yaptıkları projeler hakkında bilgi verdiler. Yaptıkları AB projeleri ,kullandıkları fonlar hakykında bilgilendirdiler. Vazgeçmeyen Kadınlar, Genç İzikad, Mentör Okulu ,Fotoğraf Yarışmaları ile ilgili faaliyetlerini aktardılar. İki dernek arasında oluşan yakınlık ile ilerleyen projelerimizde ortak hareket ederek proje geliştirebileceğimiz yönünde karar verildi.

– Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) başkanı ENDER YORGANCILAR ile fabrikasında toplanıldı. Ekonomi ve girişimcilik konularında müzakerelerde bulunuldu.Ankara ve İzmir sanayici iş insanları birlikteliğine sıcak baktıklarını belirttiler.

– Seçimlerin ardından göreve yeni başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı TUNÇ SOYER makamında ziyaret edildi ve tebrik edildi. TCE projemizde belediye olarak destek vereceklerini ve ilk olarak da belediyenin bu hizmeti KAİSDERden alacağı sözü alındı.

Akşamüstü saatlerinde Çeşme yarımadasına yola çıkılarak, akşam yemeği yenildi ve Alaçatı Kokopelli otede konaklandı.

19 Nisan 2019

– Otelde yapılan kahvaltının ardından İzmir Ticaret Odası ‘na ziyarette bulunuldu.Başkan yardımcısı MUSTAFA TANYELİ ile görüşülerek iki şehir arasında köprü kurabilecek projeler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

– Öğle arasında Egeli İşkadınları Derneği ev sahipliğinde yemekte buluşuldu.Başkan NİLHAN ANTİTOROS ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen KAİSDER üyelerimiz hangi sektörlerde iş birliği yapabileceklerini görüştüler, ortak yol haritası oluşturulmasının altını çizdiler.

– İzmir Kalkınma Ajansı Kurumsal Yönetim birimi Başkanı KORHAN MANGIR’la bir araya gelerek ajansın yakın zamanda açacağı teknik destek programları ile ilgili olarak üyelerimiz bilgilendirildi. Kapsamlarındaki bir STK ile işbirliği yapmamız durumunda projeye maddi destek verebileceklerini ve buna sıcak baktıklarını dile getirdiler.

– İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Tülin Erarslan ve üyeleri ile bir araya gelinerek iş kadınları arasında dayanışmanın güçlenerek , ülke ekonomisine katkı sağlanmanın yolları konuşuldu. Önerdikleri ve yapmayı düşündükleri yeni bir projede KAİSDER ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını, önümüzdeki günlerde detayları konuşmak üzere bir araya gelebileceğimizi dile getirdiler.

İzmir gezisi güzel işbirlikleri , inanılmaz doğal güzellikleri ve sıcak insanları tanımanın keyfi ile son buldu.

En Derin Sevgi ve Saygılarımla…
GÖKNUR ATALAY
KAİSDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI